Yağ Aldırma - RotaryClinic

Yağ Aldırma

Karın Germe - Liposuction

Günümüzde yaşam tarzı sebebi ile hazır yiyeceklerin çok fazla tüketilmesi veya genetik olarak kişilerin vücutlarında yağ oranı olması gerekenden çok daha fazla seviyelerde olabilmektedir. Bu görüntü kişiyi sosyal ve psikolojik olarak kötü etkileyebilmektedir. İstenmeyen vücut yağlarının giderilmesi için en sık başvurulan cerrahi yönteme liposuction adı verilir. Sağlıklı bir diyet ve yapılan egzersizler sonrasında vücutta biriken bazı küçük yağların erimesi mümkün olmamaktadır. Genel olarak kalça, uyluk ve karın gibi bölgelerde toplanan yağ birikintileri vücudun şeklini bozmaktadır. Fazla kilolar görsel açıdan rahatsız edici olabileceği gibi, en büyük sorun ise sağlığı olumsuz etkilemesidir. Liposuction ameliyatı ile hem bu şekil bozukluğu düzeltilirken hem de fazla yağlardan dolayı oluşabilecek sağlık problemlerinin önüne geçilebilir. Liposuction, klasik liposuction ve vaser liposuction olarak 2 türe ayrılmaktadır.

Klasik Liposuction Nedir? Nasıl Uygulanır?

İşlem yapılacak olan bölgede uygun noktalar belirlenir ve bu noktalara çok minik kesiler açılır. Bu kesiler kullanılarak yağ dokularının içine, yağları parçalayan ve kanamayı engelleyen sıvılar enjekte edilir. Vakum görevi gören cerrahi aletler yardımı ile solüsyonun sıvı hale getirildiği yağlar vücut dışına taşınır. Bu yöntemde az da olsa kesi uygulanmaktadır. Pek çok kişi ise iz kalma noktasında tedirgin olmaktadır ancak kesiler hem çok küçük olması nedeni ile hem de kesinin vücut kıvrım yerleri ve iç çamaşırları altında kalması nedeni ile belli olmayacaktır.

Vaser Liposuction Nedir? Nasıl Uygulanır?

Daha yeni bir teknoloji olan Vaser Liposuction, adını tedavisinde kullanılan vaser cihazından almaktadır. Klasik liposuctiondan farklı olarak, yağlı dokuda ultrasonik ses dalgaları kullanılarak sıvılaşma sağlanır. Sıvılaşan yağlar ince kanüller yardımı ile vücut dışına atılır. Klasik liposuctionda yağları parçalamak için, kanüllerin uç kısımlarında ince bıçaklar yer almaktadır. Vaser liposuctionda ise böyle bir durum söz konusu değildir. Klasik liposuctiona kıyasla dokuya daha az müdahale edildiği için, morarma, kızarıklık ve ödem oluşma oranı daha azdır.

Liposuction operasyonlarından sonra şekillenen vücut yağlarının korunması için beslenme alışkanlıklarımızı da değiştirmek gerekmektedir. Aksi halde alınan yağlar tekrar geri gelebilmektedir.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.