Yüz Germe - RotaryClinic

Yüz Germe

yüz germe ameliyatı

Geçen zaman nedeni ile sarkmaya başlamış yüzde daha genç bir görünüm oluşturmak için tercih edilen cerrahi operasyonların başında Face Lift (yüz germe ameliyatı) gelmektedir. Face Lift ameliyatı kısaca yüzün iki tarafında bulunan cilt dokusunun kesilip gergin bir şekilde tekrar dikilmesi işlemidir.

Yer çekimi, stres, alkol, sigara, yanlış beslenme alışkanlıkları gibi sebeplerden dolayı ciltte bozulmalar meydana gelmektedir. Elastikiyetini kaybeden cildin, düşen kaşların, sarkan boyun ve yanakların aynı anda toparlanması işlemi olan Face Lift, ciltte oluşan olumsuz etkilerin ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.

Facelift Kimlere Uygulanabilir?

Genel olarak 50 yaş ve üstü kadınlar tarafından tercih edilen Face Lift yüz ve boyun bölgesinde sarkma ve kırışma meydana gelen herkese uygulanabilir. Kadınlara oranla daha az talep görmesine rağmen erkek hastalara da Face Lift operasyonu yapılmaktadır. Yüz bölgesi sinir ve damarlardan yoğun olan bir bölge olduğu için, bu iş üzerine uzman hekimler tarafından yapılması tercih edilmelidir.

Face Lift mini ve orta yüz germe olarak 2’ye ayrılmaktadır.

Mini Face Lift Nedir?

Bu tedavi yöntemi de cerrahi bir işlemdir. Yani operasyon sonrasında iyileşme ve istirahat süresi bulunmaktadır. Etki alanının küçük olmasından dolayı ismi mini Face Lift olarak bilinmektedir. Sarkma ve elastikiyetini kaybeden doku oranının az olması nedeni ile operasyon sırasında yapılacak kesi ve çıkartılacak doku oranı da aynı oranla azdır. Genel olarak problem yüz/yanak bölgesindedir ve boyun bölgesine kadar büyüyen bir deformite henüz oluşmamıştır. Mid Face Lift’e oranla daha küçük bir operasyon olduğu için iyileşme süresi daha hızlıdır.

Mid (Orta) Face Lift Nedir?

Operasyon yanaklar ve elmacık kemiklerini kapsamaktadır. Yanak bölgesindeki yağ dokuları yaşa bağlı olarak sarkma eğilimi göstermektedir. Sarkma sonucu yanağın aşağı doğru hareketi ile birlikte yüz de adeta eşkenar bir dörtgen halini almaktadır. Bu operasyondaki temel amaç aşağı sarkmış olan dokuların yukarı çıkarılmasına yardımcı olacaktır.

Her iki operasyon sonrasında da hastaların yüzünde şişlikler meydana gelebilir ve bu şişliklerin inmesi 4-6 hafta sürebilir. Operasyondan 1 hafta – 10 gün sonra yüzdeki dikişler alınır.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.