PRP - RotaryClinic

PRP

prp tedavisi

PRP (Platelet Rich Plasma) trombosit açısından zengin plazma olarak bilinmektedir. Tıp dünyasında çeşitli problemlerin tedavilerinde kullanılmaktadır. Kişinin kendi kanından elde edildiği için herhangi bir yan etki veya alerjik bir durum oluşturmaz. Enjekte edildiği bölgede kısa sürede onarım ve iyileşmeyi destekleyici etkisi bulunmaktadır.

PRP Enjeksiyonlarının Amacı

PRP pek çok amaca hizmet etmektedir. Bunlar bazıları

  • Saç dökülmesi
  • Tendon yaralanmaları
  • Cerrahi işlem sonrasında onarım
  • Akut yaralanmalar

Mevsim geçişlerinde, stresli dönemlerde, beslenme eksikliğinde veya genetik olarak saç kökleri zamanla zayıflamaya ve dökülmeye başlar. Bu dönemlerde kişinin kendi kanından elde edilen PRP, micro iğneler ile saçlı deriye enjekte edilerek zayıflayan saçlarda güçlenme, dökülmeye devam eden saçların dökülmesini engelleme gibi sonuçlar elde edilir.

PRP tedavisi, uzmanlar tarafından saç ekimi işleminden sonra da başarı oranını arttırmak ve iyileşmeyi hızlandırmak için sık sık tavsiye edilmektedir.

PRP Tedavisi Nasıl Yapılır?

Saç bölgesi için yapılacak olan PRP tedavisinde önce kişiden kan alınarak özel olan PRP Tüpüne doldurulur. Tüpe alınan kan özel cihazlar yardımı ile trombositlerinden ayrıştırılır ve elde edilen bu trombositler bir enjektörde toplanır. Daha sonra ihtiyaç olan bölgelere tekrar enjekte edilir. İşlem micro iğneler ile yapılacağı için acı hissi çok azdır, lokal anestezi yapmaya gerek yoktur. İşlem süresi ortalama 15 dakika sürmektedir. İşlem sonrasında kanlı bir görüntü olmayacağı için günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

PRP işleminin kalitesi, büyük oranda işlem sırasında kullanılan PRP Kitine bağlıdır.

Geri
WhatsApp
E-posta