Kadınlarda Saç Ekimi - RotaryClinic

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi

Saç dökülmesinin genel olarak erkeklere özgü bir problem olduğu düşünülmektedir. Fakat sanılanın aksine dünya çapında bu sorun kadınları da etkilemektedir. Yaşa bağlı hormonal değişiklikler ve aşırı derece şekillendirme gibi sebeplerden dolayı yaşanan saç dökülmelerinin yanı sıra ilaç tedavileri ya da genetik faktörlere bağlı olarak da dökülmeler meydana gelebilmektedir. Erkeklerde kısmen de olsa normal karşılanan saç dökülmesi, kadınlarda öz saygı ve güveni derinden etkilemektedir. Bu durumu ortadan kaldırmak amacı ile pek çok teknikten yararlanılarak kadınlarda saç ekimi yapılabilmektedir. Bu sayede kadınlar arzu ettiği görünüme kavuşabilmektedirler.

Saç Ekiminde En İyi Kadın Adaylar Kimlerdir?

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar sonucunda kadınların sadece küçük bir bölümünün saç ekimi için uygun aday olduğu tespit edilmiştir.

  • Hormonal olmayan sebeplerden dolayı saç dökülmesi yaşayan kadınlar
  • Cerrahi bir neden ile saçlı bölgede saç kaybı oluşan kadınlar
  • Erkek tipi dökülme dediğimiz bir dökülme modeline sahip olan kadınlar
  • Saç çizgisi geriye doğru çekilen kadınlar
  • Kazalardan kaynaklanan ağır yara izleri olan kadınlar

Detaylı muayene ve gerekli incelemeler yapılarak bu şartları taşıyan kadınlara saç ekimi yapılabilmektedir. Şayet kadın tipi bir dökülme varsa saç ekimi yerine farklı tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir.

Kadınlarda Saç Ekimi Süreci Nasıldır?

Detaylı muayene ve değerlendirmenin ardından operasyona karar verilir ise hazırlık aşamasına geçilir. Kan tahlillerinin ardından graftlerin alınacağı donör bölgedeki saçlar operasyondan sonra belli olmayacak şekilde kesilir. Ekim yapılacak bölgedeki saçları kesmeye gerek yoktur. Donör bölgeden micro-motor ile tek tek alınan graftler soğuk bir ortamda bekletilir. İkinci aşamada, ihtiyaç olan bölgeye cerrahi aletler ile kanal kanallar açılır ve son aşama olarak, alınan graftler tek tek bu kanallara yerleştirilir. Operasyondan sonra sadece donör bölgeye pansuman yapılır, ekim bölgesine pansuman yapılmaz. 1 gün sonra donör bölgedeki pansuman çıkartılır ve günlük hayata geri dönülebilir.

Geri
WhatsApp
E-posta