Kök Hücre ve Organik Saç Ekimi - RotaryClinic

Kök Hücre ve Organik Saç Ekimi

Saç Ekimi

Organik kelimesi günlük hayatta birçok konuda karşımıza çıkarken saç ekiminin de vazgeçilmezlerinden biri haline gelmiştir. Organik saç ekimi, hastaların kendi yağ dokularından elde edilen kök hücrelerin saçlı dokuya enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir.

Genelde kafa derisi çok ince ve mevcut saçları çok zayıf olan kişilere yapılır. Kişinin kendi yağ dokusundan elde edilen kök hücreler önce saçlı deriye enjekte edilir. İkinci aşama FUE saç ekiminde olduğu gibi devam ettirilir.

Kök hücre enjeksiyonu sayesinde doku hem daha sağlıklı hem de daha verimli hale getirilerek operasyonun başarı oranı maksimum seviyeye çıkarılıyor.

Operasyon genellikle saç ekimi operasyonu başlamadan önce karın bölgesinde küçük bir alandan özel aletlerle yağ alınarak gerçekleştirilir. Sonrasında bu yağ özel tüpler ve cihazlarla kök hücrelerine ayrılarak ekim aşamasında kullanılabilir hale getirilir. Liposuction sırasında lokal anestezi yeterli olacak ve ağrı hissedilmeyecektir.

Kişiden yağ dokusunun alınması uzmanlık gerektiren bir işlemdir, uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.

Organik Saç Ekiminin Avantajları

Araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucunda uygulanan organik saç ekimi,

  • Sağlıklı ve canlı saçlara kavuşmanıza yardımcı olur
  • Saç ekim alanının daha verimli olmasını sağlar.
  • Saç ekiminden %98 oranında olumlu sonuç alınmasına yardımcı olur.
  • Kaza veya yanık sonucu oluşan yağ kaybının tedavisini sağlar
  • Bölgeye aktarılan saç köklerini besler ve saçın tutunmasını kolaylaştırır.

Neden Organik Saç Ekimi Tercih Edilmeli?

Saç dökülmesinin birçok nedeni vardır. Genetik saç dökülmesi olsa bile saç dökülmesi olan bölgelerde yağ dokusunun azaldığı görülmektedir. Saç ekimi ile ekilecek saçların daha iyi beslenebilmesi için ekim alanında yeterli yağ tabakasının olması gerekir. Organik saç ekimi yönteminde saçlı dokunun ihtiyacı olan ve zamanla azalan yağ tabakası, vücudun farklı bölgelerinden alınan yağ ile değiştirilerek operasyonun başarısını olumlu yönde etkilemektedir.

[clicksus-faqpage]

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.