Saç Ekiminde Kök Hücre (Stem Cell) ve Organik Saç Ekimi Nedir? - RotaryClinic

Saç Ekiminde Kök Hücre (Stem Cell) ve Organik Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi

Organik kelimesi günlük yaşamda pek çok konuda karşımıza çıkarken saç ekiminin de vazgeçilmezlerinden biri haline gelmiştir. Organik saç ekimi hastaların kendi yağ dokularından elde edilen kök hücrenin, saçlı dokuya enjekte edilmesi ile yapılmaktadır.

Genel olarak saçlı derisi çok incelmiş ve var olan saçları çok zayıflamış kişilerde yapılmaktadır. Kişinin kendi yağ dokusundan elde edilen kök hücreler ilk olarak saçlı deriye enjekte edilir. İkinci aşama ise FUE saç ekiminde olduğu gibi sürdürülür.

Kök hücre enjeksiyonu sayesinde doku hem daha sağlıklı hem de daha verimli hale getirilerek, operasyonun başarı oranını maksimum seviyeye artırılmaktadır.

İşlem genel olarak saç ekimi operasyonu başlamadan önce, karın bölgesinde küçük bir alandan, özel aletler ile yağ alımı ile gerçekleşir. Akabinde alınan bu yağ, özel tüp ve cihazlar ile kök hücrelerine ayrıştırılarak ekim aşamasında kullanılabilir hale getirilir. Yağ alma işlemi yapılırken lokal anestezi yeterli olacaktır ve herhangi bir ağrı/acı hissedilmeyecektir.

Kişiden yağ dokusu almak uzmanlık gerektiren bir işlem olduğundan dolayı, uzman hekimler tarafından yapılmasına dikkat edilmesi gerekir.

Organik Saç Ekiminin Avantajları

Yapılan araştırma ve geliştirme çalışmaları neticesinde uygulanan organik saç ekimi,

  • Sağlıklı ve canlı saçlara kavuşmanıza yardımcı olur
  • Saç ekim alanının daha verimli hale getirilmesini sağlar
  • Yapılan saç ekiminden %98 oranında olumlu sonuçlar alınmasına yardımcı olur
  • Kaza veya yanık nedeni ile oluşan yağ kaybının tedavi edilmesini sağlar
  • Bölgeye transfer edilen saçların köklerini besler ve saçların tutunmasını daha kolay hale getirir.

Neden Organik Saç Ekimi Tercih Edilmeli?

Saç dökülmesinin bir çok nedeni vardır. Genetik saç dökülmesi olsa bile, saç dökülen alanlarda yağ dokusunun azaldığı görülmektedir. Saç ekimi ile ekilecek saçların daha iyi beslenebilmesi için ekim bölgesinde yeteri kadar yağ tabakası olması gerekir. Organik saç ekimi yönteminde, saçlı dokunun ihtiyacı olan ve zamanla azalan yağ tabakasının, vücudun farklı bölgelerinden alınan yağ ile tekrar yerine konulduğu için operasyonun başarısını pozitif yönde etkilemektedir.

Geri
WhatsApp
E-posta