Saç Ekiminde Safir Tekniği - RotaryClinic

Saç Ekiminde Safir Tekniği

Saç Ekiminde Safir Tekniği

Safir tekniği adını, işlem sırasında ekim yapılacak bölgeye kanal açmak için kullanılan materyalin ucunun doğal safir taşı olmasından almaktadır. Safir taşının kullanım amacı ise tamamen cilt sağlığı ile ilgilidir. Safir taşı sayesinde daha az kanama meydana gelirken, saç ekilen bölgenin iyileşmesi ise daha hızlı olmaktadır. Bunun yanı sıra, operasyonda kullanılan safir kalemi şekli nedeni ile sık bir kanal açmaya imkan sağlamaktadır. Gün geçtikçe daha fazla kişinin saç ekimi işlemine başvurduğunu düşündüğümüzde, bu işlemi hızlandıran ve daha sağlıklı hale getiren safir tekniği gibi yenilikler yoğun olarak talep edilmektedir.

FUE Saç Ekimi ve Safir Tekniği

Safir tekniği çok değerli bir maden olan safir madeninden üretilen uçlar ile FUE işlemi yapılmasına verilen isimdir. Saç ekimi işleminde FUE tekniği ile donör bölgeden tek tek graftler alınır. Klasik teknikte, ekime ihtiyaç olan bölgelere cerrahi materyaller (Titanium slit) ile kanallar açılır ve alınan graftler bu kanallara yerleştirilir. Safir tekniğinde ise slit yerine Safir malzemesinden yapılan cerrahi alet ile kanallar açılır ve graftler açılan bu kanalların içerisine tek tek yerleştirilir. Kısaca safir tekniği, Fue saç ekim tekniğinin bir aşamasıdır. Safir tekniğinde de tıpkı fue de olduğu gibi tek tek saç kökleri enseden veya başka bölgelerden herhangi bir kesik olmadan alınmaktadır. Safir tekniği özellikle hastanın iyileşme süresini hızlandırması açısından saç ekimi teknikleri arasında çok önemli bir yere sahiptir.

Safir Tekniği ile Saç Ekiminin Faydaları Nelerdir?

Safir tekniği sırasında kullanılan malzemelerin kimyasaldan uzak doğal madenler olması cilde daha az zarar vermektedir. Ayrıca şekli ve boyutu nedeni ile daha sık kanal açılmasına olanak sağlamaktadır. Operasyonda işlemin sterilliğini sağlamak amacıyla, her saç ekimi sonrasında safir uçlar yeni ve steril olanları ile değiştirilmektedir. Safir saç ekimi tekniği yeni teknikler arasında ve çok fazla talep edilmektedir.

Geri
WhatsApp
E-posta