Liposuction Operasyonu Nasıl Uygulanır? - RotaryClinic

Liposuction Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Liposuction Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Liposuction Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Diyet ve egzersize karşı dirençli olan vücuttaki bazı bölgelerde ki yağ birikimini paralayarak vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan operasyona Liposuction adı verilmektedir. Ayrıca vücudun belli bölgelerinde yer alan yağların vakum tekniği sayesinde çıkarılmasını sağlamaktadır. Liposuction sayesinde vücudunuzda yer alan birikmiş yağları parçalayabilir ve vücudun belirli bölgelerini incelterek biçimlendirme olanağını sunmaktadır. Bu operasyon genel ya da lokal anesteziyle yapılmaya uygun olmaktadır. Vücudunda fazla yağ bulunan ve cerrahi işleme uygun görülmesi durumunda doktorunda talimatlarıyla birlikte sıkıntısız ameliyatlar arasında bulunmaktadır.

Ancak her ameliyatta karşımıza çıkabilecek problem gibi bu ameliyat sırasında da aşırı kanama gibi komplikasyonların oluşmasını sağlayabilir. Böylelikle liposakşın yapılırken acele edilmemeli ve bu konu hakkında detaylı araştırma yapılmasının ardından ameliyatın gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kilo problemleri ile karşı karşıya kalan bireylerin tercih ettikleri operasyonlar arasında yerini almaktadır. Liposuction ile birlikte vücudunuza yerleşmiş olan yağları parçalayarak belli bölgelerinizin incelmesini sağlayabilirsiniz.

Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Liposuction operasyonuna karar vermeden önce muhakkak öncelikle uzman bir doktor tarafından görüş almanız gerekmektedir. Unutulmamadır ki Liposuction operasyonu tam anlamıyla zayıflama yöntemi olarak bulunmamaktadır Liposuction sayesinde belgesel incelmeyi ve vücut hatlarınızın belirginleşmesini sağlayabilirsiniz. Bundan dolayı bölgesel dirençli yağlanmaları dışında kilo problemi bulunan kişiler diyet ve spor sayesinde kilo verme olanağına sahip olabilmektedir. Bu formüllerden sonra uzaklaşmayan yağ fazlalıkları ile de Liposuction yöntemine başvuru yapma fırsatını elde edebilirsiniz.

Günümüzde en çok merak edilen sorular arasında Liposuction kimler için uygundur? Liposuction operasyonu sistematik bir sağlık problemi ile karşı karşıya kalmayan ve aynı zamanda hamile ya da yeni doğum yapmış olmayan bireyler için uygun olmaktadır. Ancak tabii ki de kalp hastalığı, diyabet vb. sistematik sağlık problemi ile karşı karşıya kalan bireyler kesinlikle öncelikle risk faktörlerini ve tehlikeleri belirleyecek bir takın testleri yapmaları gerekmektedir. Bu doğrultuda gerekli önlemlerin alınması ön görülmektedir.

Liposuction Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Liposuction operasyonunu karar veren bireyler öncelikle uzman bir doktora danışması gerekmektedir. Gerekli işlemler yapılması ile uygun olup olmadığı karar verilmektedir.

Liposuction operasyonu için uygun olan bireyler ameliyat öncesinde cerrah tarafından yağ alınacak bölgelerin işaretlenmesi gerekmektedir. Ayrıca ameliyat öncesi ve sonrasını doğru bir şekilde karşılaştırmak amacıyla fotoğraf çekilebilmektedir.

Hastaya durumu göre genel ya da lokal anestezi yapılmaktadır. Steril bir sıvıyı yağın parçalanması gereken bölgelere enjekte edilir. Böylelikle o bölgede yer alan ağrı hafifletilir, damarların darıltılmasının yanı sıra kanama önlenebilir, epinefrin, fizyolojik serum ve bikarbonat yer almaktadır. Böylelikle cildin çok daha kolay uyuşturulmasına ve sertleştirilmesine sebep olunabilmektedir.

Daha sonrasında küçük kesiler ile birlikte vakum makinasına bağlanması sonucunda kanül yerleştirilmesi gerekir. Yağın parçalanması amacıyla vakum borusu ileri geri hareket ettirilmesi gerekir. Böylelikle fazla sıvı ve kan da boşaltılacaktır.