Lipomatik ile Yağ Aldırma - RotaryClinic

Lipomatik ile Yağ Aldırma

Lipomatik ile Yağ Aldırma

Lipomatik ile Yağ Aldırma

Vücudunuzu istediğiniz şekle sokmakta zorlanıyor musunuz? Spor yapsanız bile bölgesel yağlarınıza veda edemiyor muşunuz? Lipomatik ile yağ aldırma yöntemi ile hem vücudunuzda istediğiniz bölgeyi eritebilir hem de bölgede kalıcı etki yakalayabilirsiniz.  Lipomatik cihazıyla uygulanan yağ aldırma yöntemi lipomatik olarak adlandırılır. Bu yöntemle kaslar yoğunluk kazanır ve vücut şekillendirilir. Yan etkileri azdır. Şişme ve morarma daha az görülür ve iyileşme daha hızlıdır. Genellikle istediğiniz sonuca sadece bir işlem sonrası ulaşabilirsiniz. Özellikle diyet ve egzersize cevap vermeyen alanlarda aradığınız çözümdür.

Lipomatik Nedir?

Lipomatik ile yağ aldırma; her şeyden önce bölgesel olarak incelmenizi sağlar. Vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulmak istediğinizde en etkili ve acısız yöntem olarak karşınıza çıkar. Lipomatik nasıl yapılır? Liposakşına benzer ancak lipomatikte yağ kırmak ve emmek için kullanılan teknoloji farklıdır. Lipomatik ile yağ aldırmaya karar verdiyseniz daha doğal bir sonuç elde edebilirsiniz. Vücut kitle endeksi 30’dan az olan hastalara ve vücudunu yeniden incelterek şekillendirmek isteyen hastalara önerilir.

Lipomatik Cihazı Nasıl Uygulanır?

İnfrasonik liposakşın yönteminde kullanılan cihaz, cilt altında bulunan yağları emer. Vakum gücü uygular. Lipomatik ile yağ aldırma yönteminde; yağ hücrelerini kırmak için infrasonic/ ultrasonik ses, titreşim ve dalga teknolojisi kullanılır. Kanül tüpü yağ dokularının içine girer. Infrasonik liposakşın kanülleri kendi etraflarında ve ileri geri yaptıkları hareketlerle titreşim sağlarlar.Titreşim ve dönme hareketleriyle yağlar yok edilir.

Uygulanan hareketlerin, damarlara ya da yağ hücrelerine herhangi bir zararı yoktur. Saflaştırılmış yağ hücrelerini emerken vücuda herhangi bir zarar vermez. Ve bu sayede, lipomatik tarafından emilen yağ hücreleri dolgu malzemesi olarak kullanılabilir. Eğer isterseniz; meme, kalça, yüz gibi bölgelere enjekte ettirebilirsiniz. Bu şekilde vücuttaki yağlar alınır ve vücut sıkı bir görünüme kavuşur

Lipomatik ile yağ aldırma teknikleri şu şekildedir: Güç destekli yöntem; titreşimli bir araç kullanılarak yapılır. Yağın daha hızlı ve kolay çıkarılmasını sağlar. Ultrasonik destekli yöntem; bir el aleti kullanılarak yapılır. Yağları ultrasonik enerji sayesinde eritir. Bu yöntemde daha büyük miktarlarda yağ erir. Ancak işlem daha uzun sürer. Lazer destekli yöntem; düşük enerjili dalgalarla yağları eritir. Bu işlem de uzun sürebilir.

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lipomatik nereye uygulanır? Bel gölgesi, yan karın yağları, kol, bacak ve ayak bileği çevresindeki yağlar alınabilir. Lipomatik ile yağ aldırma işleminde vücuttan diğer bölgelerle eş zamanlı olarak yağ aldırılır. Vücut kaldırma, göğüs büyütme veya küçültme ve benzer plastik ameliyatlarla birleştirilebilir. Ayrıca erkeklerde abdominal kasları ortaya çıkaran karın germe ameliyatı ile birlikte uygulanabilir.

Lipomatik ile yağ aldırma, çoğunlukla lokal anestezi altında yapılır. Eğer ameliyatta daha geniş kapsamlı bölgelere uygulanacaksa genel anestezi uygulanabilir.

Etkileri Kalıcı mıdır?

Lipomatik ile yağ aldırma işlemi kalıcı ve etkili bir yöntemdir. Sonuçlar ameliyattan hemen sonra etki eder. Ancak hemen göremeyebilirsiniz. Tam olarak görülmesi altı ayı bulabilir. Bu süreç boyunca vücudunuz iyileşir ve kendini toplar. Yeniden düzenlenir.

Lipomatik ile yağ aldırma işleminin kalıcı sonuçlar vermesi için dengeli beslenmek işe yarayacaktır.

Lipomatik Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Daha az doku hasarı, daha ince bir vücut görünümü ve kalıcı etki. Lipomatik ile yağ aldırma yöntemi vücutta kalıcı iz, çürük vs. bırakmaz. Travmaya neden olmaz. Bölgesel zayıflamayı sağlar. Son derece güvenlidir. Etkili bir yöntemdir. Ağrısızdır. İyileşme süresi hızlıdır. Bölgede kabarma yapmaz.  Ayrıca geriye cilt altında homojen bir yağ dağılması bırakır. Bu yöntemde kan kaybı minimumdur. İyileşme süresi daha hızlıdır.

Lipomatik uygulamasının avantajlarından birisi de işlem süresinin 2 ile 4 saat arasında olmasıdır. Lipomatik ile yağ aldırma işleminde hastaneye yatış gerekmez. İşlem sonrasında hastalar genellikle hemen taburcu edilir. Liposakşına göre daha küçük yağ cephelerini tedavi eder. Sadece yağ çıkarmaz aynı zamanda vücudu istenen şekle sokulur. Liposakşın sırasındaki fiziksel eforu indirger, daha kolaydır.

Lipomatik Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Lipomatik sonrası iyileşme sürecinde dikkat etmeniz gerekenler vardır. Lipomatik ile yağ aldırma operasyonundan sonra; ağrı, şişme ve morarma görülebilir. Bu son derece normaldir. Kalıcı değildir. İşlem yapılmış bölgelerde sıcak ve soğuk kompres kullanmayın. 24 saat sonra banyo yapınız.

Lipomatik sonrası ödem nasıl atılır? Bolca su içmeniz önerilir. Yağ ve tuz içermeyen diyetler ve porsiyonunuzu azaltmanız önerilir. Lipomatik öncesi sonrası tuz kullanımını azaltmanız önerilir. Birkaç hafta sonra kaybolacaktır. Lipomatik sonrası korse veya özel giysilerinizi mutlaka giymeniz gereklidir. (Genellikle 2 hafta) Bu giysi ödem atmanıza da yardımcı olur. Kanın pıhtılaşmasını önlemek için hafif yürüyüş yapmanız önerilir.

48 saat sonra uçuş yapabilirsiniz.  İşten bir hafta izin almanız tavsiye edilir. Lipomatik sonrası spor, 2 ya da 3 hafta boyunca yapmayın. Yorucu aktivitelerden kaçının. 2 hafta sonra yüzmeye başlayabilirsiniz. Ancak sauna ve sıcak su için 1 ay geçmesi gereklidir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Operasyondan sonraki ilk 24 saat boyunca yanınızda herhangi bir yakınınız olması tavsiye edilir. Sigara içmeyi ve alkol almayı ameliyata en az 2 hafta kala tüketmeyi bırakmalısınız. Ameliyattan 2 hafta önce herhangi bir bitki veya vitamin almamanız gerekir. İbuprofen veya aspirini ameliyattan 2 hafta önce kullanmamalısınız. Herhangi bir ilaca alerjiniz varsa doktora bildirmelisiniz.

Kimler Yaptırabilir?

 Cerrah tarafından detaylı bir tarama gerçekleştirilir. Cerrah hastanın sağlık durumuna göre işlemin gerçekleşmesine karar verir. Obez hastalarına, ağır derecede sigara ve alkol bağımlılarına, diyabeti veya yüksek tansiyonu olanlara, cildi sarkık veya gevşek olanlara, risk taşıyan hastalara, enfeksiyon ya da kanama olduğu durumlarda yapılması tavsiye edilmez.

Lipomatik Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Lipomatik ile yağ aldırma işlemi yapmak istediğiniz bölgenin fotoğraflarını çekebilirsiniz. Doktor bu fotoğraflarla ya da kontrole gittiğinizde size fiyat belirleyecektir. Unutmayın ki, lipomatik ile yağ aldırma obezite için bir çözüm değildir. Vücudun kıvrımlarını düzeltmeye yardımcı olur. Sizin için en iyi sonucu verecek işlem, yağ miktarı ve genişliği gibi değişkenlere bağlıdır. Doktorunuz sizin için en doğru olacak yöntemi belirleyecektir. Bu konuda bir uzman doktora başvurabilirsiniz.

Lipomatik ile Yağ Aldırma

Lipomatik ile Yağ Aldırma

Lipomatik ile Yağ Aldırma

Lipomatik ile Yağ Aldırma

Lipomatik ile Yağ Aldırma

Lipomatik ile Yağ Aldırma