Kilo nasıl verilir? - RotaryClinic

Kilo nasıl verilir?

Kilo Nasıl Verilir?

Kilo nasıl verilir?

Kilo vermek pek çok kişinin hayalidir. Kilo vermekten daha önemli olan şey ise verilen kilonun geri alınmasının engellenmesidir. Bu yüzden de kilo bir anda değil, yavaş yavaş ve sağlıklı bir şekilde verilmelidir. Aksi halde kısa sürede verilen kilolar yine çok kısa sürede fazlasıyla geri alınabilir. Bu yüzden diyet yaparken sağlıklı beslenmeyi bir yaşam standardı haline getirmeli ve yemek yeme düzeninizi buna göre ayarlamalısınız.

Kilo nasıl verilir?

 Kilo vermek sanılanın aksine çok zor bir şey değildir. Sağlıksız yiyecekler yerine sağlıklı besinler tüketerek, gündelik yaşam tarzınızda ufak tefek değişiklikler yaparak ve günlük hareket kapasitenizi arttırarak istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bir kaç basit adım bulunmaktadır.

  1. Dengeli Beslenmek

 Beslenme kilo kaybında en önemli etmenlerdendir. Gün içinde bol su tüketmek, yağlı yemekler yerine yağsız veya düşük yağlı besinler yemek, şeker ihtiyacını doğal meyvelerden sağlamak, bol lifli gıdalar tüketmek, öğünlere sebze eklemek, bol karbonhidratlı besinler yerine bol proteinli besinler tüketmek kilo vermeye yardımcı olur. Bu gıdalar sindirim sistemini düzenleyip, vücutta tokluk hissi yarattıklarından zayıflamayı sağlar.

  • Daha Fazla Hareket Etmek

 Kilo vermek için dengeli beslenip bunun üstüne günlük harekete kapasitesini arttırarak sağlıklı şekilde kilo kaybı sağlanabilir. Spor yapmak kilo vermenin vazgeçilmez bir etmenidir. Spor yapma potansiyeli kişinin yaşına, metabolizmasına, vücuttaki kas ve yağ dokusuna, günlük yemek yeme alışkanlıklarına göre değişebilmektedir. Ancak düzenli spor yapmak vücuttaki yağ yakımını ve metabolizmayı hızlandırır. Yağ yakımı spor yaptıktan sonra da devam eder. Spor yapıldığında gün içinde yakılan kalori daha fazla olmaktadır. Bu da dengeli ve kolay kilo kaybını sağlar.

  • Öğün Atlamamak

 Pek çok kişi diyet yaparken öğün atlamanın kilo vermeye yardımcı olduğunu düşünmektedir. Ancak tersine insan vücudu aç kaldığı zaman besinleri yağa çevirerek depolamakta ve metabolizma hızını düşürmektedir. Bu sebeple öğün atlandığı zaman vücuttaki yağ yakımı ve metabolizma hızı yavaşlıyor, yenilen besinlerse direkt olarak yağa çevrilerek depolanıyor. Bu da öğün atlandığında kilo kaybının aksine kilo alımına sebep oluyor. Az ve sık şekilde yemek yendiğinde ise metabolizma hızlanıyor ve dolayısıyla vücuttaki yağ yakımı da aynı oranda artıyor.

  • Porsiyonları İyi Ayarlamak

 Kilo kaybı için porsiyonlarınızda aldığınız kalori miktarına da dikkat etmeniz gerekiyor. Aşırıya kaçmadan az az, sık sık tüketilen sağlıklı, az yağlı ve bol proteinli besinler kilo kontrolü sağlıyor. Büyük porsiyon yemekler yerine, daha küçük porsiyonlar tüketmek dengeli kilo sağlıyor. Çünkü insan vücudu yenilen yemeğin ihtiyacı kadarını kullanıyor, fazlasını ise yağ olarak depoluyor. Tüketilen porsiyonlar küçültüldüğünde vücutta depolanan yağ miktarı da azalacaktır.

 Sağlıklı ve kontrollü bir şekilde kilo vermek için dengeli beslenip, gün içindeki hareket miktarınızı arttırdığınızda kısa sürede istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Kilo nasıl verilir?

Kilo nasıl verilir?

Kilo nasıl verilir?

Kilo nasıl verilir?

Kilo nasıl verilir?

Kilo nasıl verilir?